Hogy mindent egy helyen megtalálj, ami a szerelemmel, szexszel, intimitással, és főleg a fogamzásgátlással kapcsolatban érdekelhet. Olvass bennünket, sok tippet, érdekes cikket találhatsz az oldalunkon. Oszd meg velünk tapasztalataidat, vagy kérdezz szakértőinktől. Tarts velünk, s kövess minket az IntimZóna Facebook oldalán is.
Az egyik leggyakoribb hüvelyi fertőzés a bakteriális vaginózis. Annak ellenére, hogy ilyen gyakori, még mindig vannak tévhitek a köztudatban ezzel a betegséggel kapcsolatban.
Amikor valamilyen külső vagy belső hatás miatt a hüvely kényes egyensúlya felborul, akkor a savas pH-ja lúgos irányba tolódik el. Mivel ilyenkor az ún. Lactobacillusok száma csökken, a kórokozók könnyen elszaporodhatnak és gyulladást okoznak. A hüvelyváladék is megváltozik, fehérré vagy szürkéssé válik és mennyisége is megnő. A szaga is megváltozik, kellemetlenné válik.
· antibiotikumok szedése után (az antibiotikumok a jó baktériumokat is pusztítják)
· nem megfelelő intimhigiénia miatt (pl. a gyakori intimzuhany nem tesz jót, ahogy az illatosított intim mosakodók sem)
· helytelen WC-használat
Sajnos általában többféle baktérium okozza a fertőzést, ezért mindenképp antibiotikummal kell próbálkozni. Nagyon jól kezelhető betegségről van szó, de elengedhetetlen, hogy az orvos utasításait betartva használd a készítményeket. Ahhoz, hogy a fertőzés ne térhessen vissza, az antibiotikum mellett probiotikumra is szükség lesz. A hüvelyflórát regenerálni kell, mert a Lactobacillusok száma igencsak lecsökkent.
A toalett használata nem olyan egyszerű dolog egy nő számára. Érdemes előtte és utána is kezet mosni, a törlés elölről hátrafelé történjen, hogy elkerüld a fertőzést.
A hüvelyflóra nagyon érzékeny, a gyakori szexuális aktivitás hatására ez az egyensúly felborulhat, és megváltozhat a baktérium-összetétel. Minden új partner szintén veszélyt jelenthet, ezért a kapcsolat elején mindenképpen használjatok óvszert. Fontos, hogy tudd, a bakteriális hüvelyfertőzés nem szexuális úton terjed.
A menzesz alatt a hüvely savas pH-ja lúgos irányba tolódik el, ez kedvez a fertőzéseknek, mivel a baktériumok könnyebben szaporodnak el.
A hüvelybe kerülő sperma megváltoztatja a pH-t és a baktérium-összetételt is, így könnyebben kialakulhat a fertőzés. Ha óvszert használtok, akkor ez megelőzhető.
Vannak rá hajlamosító tényezők, mint például a stressz, a túlzásba vitt intimhigiénia, a gyakori alkoholfogyasztás, uszoda- vagy szaunahasználat. Megboríthatják a hüvelyflóra egyensúlyát, így a kórokozók elszaporodhatnak.
Fontos, hogy minden olyan esetben, amikor tapasztalod a fertőzés kellemetlen tüneteit, ne várj! Fordulj azonnal orvoshoz, hogy a kezelést mielőbb el lehessen kezdeni.
Tarjáni Rita
Impresszum
Az IntimZóna weboldalt a Richter Gedeon Nyrt. üzemelteti. A portál szerkesztését és karbantartását a HealthLinePR-Med Kommunikációs Ügynökség végzi a Richter Gedeon Nyrt. megbízásából.
Portál üzemeltetője
Richter Gedeon Nyrt.
Székhely: 1103 Budapest, Gyömrői út 19-21.
Cg.: 01-10-040944 (Cégbíróság: Fővárosi Bíróság)
Adószám: 10484878-2-44
Portál szerkesztője, karbantartója
HealthLinePR-Med Kommunikációs Ügynökség
Székhely: 1037 Budapest, Montevideo utca 7.
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Kapcsolat:
Richter Gedeon Nyrt.
https://www.gedeonrichter.com//hu-hu/kapcsolat
Hatóság: OGYÉI
A weboldal nőgyógyászati szakmai tartalmát lektorálta: Dr. Farkas Erika nőgyógyász szakorvos
Képek forrása: 123RF Hungary, Freepik Company
Amennyiben egy gyógyszerrel kapcsolatban mellékhatást vagy minőségi reklamációt szeretne bejelenteni, a következő lehetőségek bármelyikén megteheti:
Tel: +36 1 505 7032
Vagy az alábbi felületen:
https://www.gedeonrichter.com//hu-hu/kapcsolat
illetve a következő e-mail-címek bármelyikén:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.