intimzona információ

Hogy mindent egy helyen megtalálj, ami a szerelemmel, szexszel, intimitással, és főleg a fogamzásgátlással kapcsolatban érdekelhet. Olvass bennünket, sok tippet, érdekes cikket találhatsz az oldalunkon. Oszd meg velünk tapasztalataidat, vagy kérdezz szakértőinktől. Tarts velünk, s kövess minket az IntimZóna Facebook oldalán is.

Tényleg gondot okozhat a melltartó? Akkor miért hordjuk?

Tényleg gondot okozhat a melltartó? Akkor miért hordjuk?

Melltartót vásárolni nagyon nehéz feladat. Minden esetben fel kell próbálni, hiszen pontosan illeszkednie kell. Annak ellenére, hogy minden nő ruhatárában megtalálható, még mindig bizonytalanság van körülötte.

A melltartó régen

A melltartó kora előtt a nők fűzőt viseltek. Nem igazán kedvelték, hiszen sokszor okozott légzési nehézséget, ráadásul még a belső szervekre sem volt jó hatással.

1889-ben aztán Herminie Cadolle forradalmasította a női fehérneműt, piacra dobta ugyanis a két részre osztott fűzőt, amelynek szabadalmát, 1893-ban, Marie Tucek kapta meg. Ebben az időben még nem érdeklődtek a nők a melltartó iránt. Azt a típusú melltartót, ami a maiak ősének mondható, 1899-ben szabadalmaztatta Christine Hardt. 1914-ben a szabadalom Amerikába is eljutott, majd 1943-ban megszületett a push-up! Jane Russell színésznőnek volt rá szüksége egy filmbéli karakter megformálásához. A szivacsos melltartót Frederick Mellinger készítette, 1947-ben.

Valószínűleg minden nő gardróbjában lapul néhány melltartó. Tény, hogy a társadalom felől nagy a nyomás, hogy viselni kell. Sokan még a melltartójukban is alszanak, mivel azt gondolják, hogy ez megakadályozza azt, hogy a mellek megereszkedjenek. Sajnos azonban ehhez a melltartónak vajmi kevés köze van. A mellek megereszkedését azonban rengeteg dolog befolyásolja.

De akkor miért ereszkednek meg a mellek?

A genetika nagyon fontos tényező. Az, hogy mit örököltél a felmenőidtől, még azt is meghatározza, hogy a melleid mennyire ereszkednek meg. Emellett persze az életmódod is befolyásolja. A bőröd minősége, telítettsége, rugalmassága a génjeidtől függ. Az azonban, hogy meddig marad feszes a bőr, azon is múlik, hogy dohányzol-e, van-e túlsúlyod, gyorsan fogytál-e le, vagy esetleg híztál éppen. Tévhit, hogy a szoptatás miatt megereszkednek a mellek. Ez a jelenség a hormonváltozás és a testi változások számlájára írható.

Ha nagy melled van, melltartó viselése mellett is megereszkedik majd előbb-utóbb.

Egyes szakemberek szerint a melltartó viselése egyenesen káros. Egészségügyi problémák alakulhatnak ki, sőt, még az emlőrák esélyét is növelheti. Egy 2014-es kutatás szerint azonban – amelyet az American Cancer Society vezényelt le, és 1513, menopauzán átesett nőt vizsgáltak – nincs összefüggés a melltartó viselése és a mellrák kialakulása között.

miert-viselunk-melltartot

Miért viselünk melltartót?

Ennek több oka van. Az egyik az, hogy a mellek megereszkedése elleni fegyvernek gondoljuk, ezért hordjuk. A másik oka esztétikai vonatkozású, hiszen minden nő imádja a szép fehérneműket. Még egy ok, hogy vannak olyan ruhák, amelyek alatt feltétlenül kell melltartónak lennie. Idősebb korban, amikor a bőr már kissé megnyúlik, a mellek megereszkednek, a melltartó alátámasztást ad. Sportolás közben is kötelező a melltartó viselése, hiszen ilyenkor a mellek extrém terhelésnek lehetnek kitéve, amit visszavesz a melltartó.

Miért lehet káros a melltartó?

Akkor lehet veszélyes az egészségedre nézve, ha esetleg nem a neked való fazont választod, vagy hibás a méret, amit megvásároltál. A nők 80%-a egyébként nincs tisztában a pontos melltartóméretével. A rossz mérettel nemcsak esztétikai szempontból lősz mellé, hanem bizony a nyirokkeringésed és a vérkeringésed is lassulhat, a hibásan megválasztott melltartó ugyanis elszoríthatja az ereket. Ha kicsi a méret, a melleket nem tartja, hanem szorítja a melltartó, ellenkező esetben pedig lötyögnek a melltartóban, ami szintén nem helyes. Ha a méretet nem találod el pontosan, fájdalmat is érezhetsz a vállaidban, a mellkasodban, a nyakadban és a hátadban is. Minden vásárláskor próbálj fel több méretet is, ha bizonytalan vagy, kérd az eladó segítségét. Arra, hogy a melltartó káros lenne az egészségre, nincsenek hiteles kutatások. Az azonban nagyon fontos, hogy a testalkatodnak megfelelő fazont és méretet válaszd.

 

Komáromi Csenge

 

Forrás: https://www.medicalnewstoday.com/articles/are-bras-bad-for-you#myths


Monogámia hosszú távon? – 5 dolog, amitől valóban működik
Monogámia hosszú távon? – 5 dolog, amitől valóban működik
Kalandra fel?
Kalandra fel?
Élet egy Nyilas férfivel
Élet egy Nyilas férfivel
Miért működik a kémia?
Miért működik a kémia?
Online Nőgyógyászati Tanácsadás
Online Nőgyógyászati Tanácsadás
Ha beszélgetni szeretnél, szerelemről, szexről, vagy épp valami olyasmibe ugrottál fejest, ami esetleg még korai volt, ne habozz, mindenre van megoldás!
SZERELEM | SZEXUALITÁS | FOGAMZÁSGÁTLÁS
impresszum | adatvédelmi nyilatkozat | felhasználási feltételek | mellékhatás bejelentés

Impresszum

Az IntimZóna weboldalt a Richter Gedeon Nyrt. üzemelteti. A portál szerkesztését és karbantartását a HealthLinePR-Med Kommunikációs Ügynökség végzi a Richter Gedeon Nyrt. megbízásából.

Portál üzemeltetője

Richter Gedeon Nyrt.
Székhely: 1103 Budapest, Gyömrői út 19-21.
Cg.: 01-10-040944 (Cégbíróság: Fővárosi Bíróság)
Adószám: 10484878-2-44

Portál szerkesztője, karbantartója

HealthLinePR-Med Kommunikációs Ügynökség
Székhely: 1037 Budapest, Montevideo utca 7.
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Főszerkesztő: Örkényi Gabriella
Szerkesztőségi főmunkatárs: Kovács –Hain Zsuzsanna
Munkatársak: Balogh Ferenc, Dr. Jármi Hilda, Földi Miklós, Frank Róbert, Haris Éva, Ligeti Anna, Molnár Miklós, Serbán Richárd, Szarvas Zoltán, Tarjáni Rita, Tóth Anna, Vémi Zoltán

Kapcsolat:

Richter Gedeon Nyrt.
https://www.gedeonrichter.com//hu-hu/kapcsolat
Hatóság: OGYÉI

A weboldal nőgyógyászati szakmai tartalmát lektorálta: Dr. Farkas Erika nőgyógyász szakorvos

Képek forrása: 123RF Hungary, Freepik Company

Amennyiben egy gyógyszerrel kapcsolatban mellékhatást vagy minőségi reklamációt szeretne bejelenteni, a következő lehetőségek bármelyikén megteheti:

Tel: +36 1 505 7032

Vagy az alábbi felületen:

https://www.gedeonrichter.com//hu-hu/kapcsolat

illetve a következő e-mail-címek bármelyikén:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.