Hogy mindent egy helyen megtalálj, ami a szerelemmel, szexszel, intimitással, és főleg a fogamzásgátlással kapcsolatban érdekelhet. Olvass bennünket, sok tippet, érdekes cikket találhatsz az oldalunkon. Oszd meg velünk tapasztalataidat, vagy kérdezz szakértőinktől. Tarts velünk, s kövess minket az IntimZóna Facebook oldalán is.
Úgy érzed, nincs elég információd arról, milyen fogamzásgátlás a neked való? Mindig félelem van benned együttlétek előtt, hogy vajon most mi lesz? Manapság a fogamzásgátlás már személyre szabott, mindenki megtalálhatja a neki leginkább megfelelő módszert. Ahhoz, hogy elkerüld a szerelmes együttlét nem kívánt következményeit, olvass tovább, és tudj meg mindent a fogamzásgátló tablettákról.
Egy csodás éjszakát is tönkretehet az állandó stressz, a félelem attól, hogy mi lesz, ha pont most nem vagytok elég óvatosak, és teherbe esel. Az óvszer kényelmetlen, a „vigyázás” pedig nem mindig úgy alakul, ahogy terveztétek, egyáltalán nem biztonságos. A kombinált fogamzásgátló tabletták a fogamzásgátlás ma ismert leghatékonyabb eszközei. Leghatékonyabbak, legkényelmesebbek és – a megfelelő szabályok betartása mellett – a legbiztonságosabbak is. Ha úgy érzed, számodra is eljött a pillanat, hogy a hálószobán kívül hagyd a félelmed, nincs más teendőd, csak keresd fel a nőgyógyászodat, aki a rutinvizsgálatok után felírja neked a számodra leginkább megfelelő fogamzásgátló tablettát.
Nem véletlen, hogy napjaink legelterjedtebb fogamzásgátló módszere a tabletta. Amikor 1960-ban, az Egyesült Államokban piacra dobták, az maga volt a forradalom. A WHO a hormonális fogamzásgátlást a történelem legfontosabb orvostudományi áttörésének minősítette.
A hormonális fogamzásgátlás során a szervezet saját hormonjaihoz hasonló hatóanyagokatjuttatsz a szervezetedbe, amelyek megakadályozzák a tüszőérést, és a tüszőrepedést. Megtermékenyíthető petesejt hiányában nem következik be a megtermékenyülés, a teherbe esés meghiúsul. A gyógyszerek a méhnyakban lévő nyákban és a méhen belül is kifejtenek olyan hatást, mely a terhesség megelőzésére szolgál.
Nem véletlen, hogy a fogamzásgátló tabletták a legelterjedtebb hormonális születésszabályozó módszerek közé tartoznak. Legtöbbjük tüsző- és sárgatesthormont egyaránt tartalmaz, míg néhányuk csak sárgatesthormont. Biztonságosak és nagyon hatékonyak.
A legtöbb nő számára a komolyabb szövődmények kockázata jóval kisebb, mint amelyekkel terhesség alatt vagy szülés kapcsán szembe kell nézni
Lehetnek:
Minden tabletta azonos mennyiségben csak sárgatesthormont tartalmaz, ezért minipill-nek is szokás nevezni, vagy az angol elnevezés – progesteron only pill – rövidítésként POP tablettának.
Ezen készítmény csak sárgatesthormont tartalmaz, azonban csak „vészhelyzetben”, nem megfelelően védett szexuális aktus esetén használandó. Rendszeres fogamzásgátlásra nem alkalmas.
Az, hogy kinek, melyik a legjobb, az egyén családi és egyéni kórelőzményének, aktuális egészségi állapotának, élettani sajátosságainak a függvénye. A Magyarországon elérhető fogamzásgátló tabletták összetevői minőségét és mennyiségét tekintve sokfélék, éppen azért, hogy a különböző alkati és egyéb sajátosságoknak megfelelően lehessen kiválasztani a személyre szabott megoldást.
Mindegyik fogamzásgátló tabletta messzemenően kielégíti a biztonságos fogamzásgátlás követelményét, de egyedül ezzel a hatással már nem elégedhetünk meg. A fogamzásgátló tablettáknak számos előnyös tulajdonságuk is van, de ez csak akkor érvényesülhet igazán, ha valóban az alkati sajátosságok, a női nemi ciklus jellemzői alapján választja ki a nőgyógyász a testreszabott, legmegfelelőbb fogamzásgátló tablettát.
A fogamzásgátló tabletta gyógyszer. Az első tabletta kiválasztása, felírása, valamint más tablettára történő átállás szakorvos feladata. Hormonális fogamzásgátlók használata során legalább évente nőgyógyászati ellenőrző vizsgálat javasolt. A rendszeres orvosi ellenőrzés révén az esetleges kockázati tényezők időben és nagy biztonságban felismerhetők.
Kovács-Hain Zsuzsi
FELHASZNÁLT IRODALOM:
MAGUIRE K.: THE STATE OF HORMONAL CONTRACEPTION TODAY: ESTABLISHED AND EMERGING NONCONTRACEPTIVE HEALTH BENEFITS; AJOG 2011
COLLABORATIVE GROUP ON EPIDEMIOLOGICAL STUDIES ON ENDOMETRIAL CANCER: ENDOMETRIAL CANCER AND ORAL CONTRACEPTIVES: AN INDIVIDUAL PARTICIPANT META-ANALYSIS OF 27 276 WOMEN WITH ENDOMETRIAL CANCER FROM 36 EPIDEMIOLOGICAL STUDIES; THE LANCET ONCOLOGY, AUGUST 5 2015
S. RAFIQUE: MEDICAL MANAGEMENT OF ENDOMETRIOSIS; CLINICAL OBSTETRICS AND GYNECOLOGY, 2017
A. E. SCHINDLER: NON-CONTRACEPTIVE BENEFITS OF ORAL HORMONAL CONTRACEPTIVES; INT J ENDOCRINOL METAB. 2013
Impresszum
Az IntimZóna weboldalt a Richter Gedeon Nyrt. üzemelteti. A portál szerkesztését és karbantartását a HealthLinePR-Med Kommunikációs Ügynökség végzi a Richter Gedeon Nyrt. megbízásából.
Portál üzemeltetője
Richter Gedeon Nyrt.
Székhely: 1103 Budapest, Gyömrői út 19-21.
Cg.: 01-10-040944 (Cégbíróság: Fővárosi Bíróság)
Adószám: 10484878-2-44
Portál szerkesztője, karbantartója
HealthLinePR-Med Kommunikációs Ügynökség
Székhely: 1037 Budapest, Montevideo utca 7.
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Kapcsolat:
Richter Gedeon Nyrt.
https://www.gedeonrichter.com//hu-hu/kapcsolat
Hatóság: OGYÉI
A weboldal nőgyógyászati szakmai tartalmát lektorálta: Dr. Farkas Erika nőgyógyász szakorvos
Képek forrása: 123RF Hungary, Freepik Company
Amennyiben egy gyógyszerrel kapcsolatban mellékhatást vagy minőségi reklamációt szeretne bejelenteni, a következő lehetőségek bármelyikén megteheti:
Tel: +36 1 505 7032
Vagy az alábbi felületen:
https://www.gedeonrichter.com//hu-hu/kapcsolat
illetve a következő e-mail-címek bármelyikén:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.