Alhasi vagy deréktáji fájdalom a menstruáción kívül

Alhasi vagy deréktáji fájdalom a menstruáción kívül

Hozzászólás

Tisztelt Cím!

Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy elég sűrűn felfázással küszködök. Most is ezzel a problémával állok szemben,ami általában 4-5 havonta vissza tér. Most is mint mindig antibiotikumot kaptam, /cifroxin/ és /uro- vaxom/ . az utóbbit azért, mert a legutóbbi felfázásnál kimutatták az escherichia coli nevü baktérium "sokaságát " a vizeletemben. Felfázáskori tünetekkor erős hüvelyi fájdalom, égető érzet és sűrű vizelési panasz jelentkezik. ami gennyes, időnként kisebb vérzéses vizelettel ürül. Pár nappal ezelőtt erős hasi görcsökre ébredtem, ezért elmentem egy ultrahangra, ahol teljes hasi- vese, ill. nőgógyászati ultragangot végeztek, ahol nem találtak semmi rendellenességet, kivéve hogy árnyékosabb rész volt a hugyhólyag környékén, amit a Dr. Úr azzal indokolt, hogy a felfázásnak tudható be. Aznap este nagyon erős alhasi, deréktáji, és háton jelentkező erős fájdalom jelentkezett-/ engem a szülési fájásokra emlékeztettett, / amelyek már már elviselhetetlenné váltak, de görcsoldó hatására enyhültek a panaszok. Másnap elmentem a nőgyógyászhoz, aki megvizsgált, és azt mondta, nincs semmi rendellenes, nőgyógyászati szempontból rendben vagyok. Szűrést végzett, és két hét múlva kell mennem az eredményért. Ma du. viszont ugyan enyhe derékfájással jelentkező- különösebb problémát nem okozó kisebb darabos vérzésem, - vagy váladékozásom volt - igazából nem is tudom minek tudható be, mert nem volt sem erős vérzés, sem igazán vér szerű, ink. barnás-bordós darabos váladé, ami kis mennyiségben ürült a szervezetemből. Ez kétszer jelentkezett a mai napon. Most jelenleg annyit érzek, hogy a hüvelyem elég érzékeny, ill. ráz a hideg időnként, amit feltételezek még a felfázás miatti gyulladás okoz, ugyanis a tünetek kezdetén és utána következő egy napban is "hidegrázásom " volt. Antibiotikumot harmadik napja szedem, az uro-vaxom kapszulát pedig a mai napon kezdtem el szedni. Arra szeretnék választ kapni, hogy mi okozhatja ezen tüneteket, ill. miért vagyok sokszor felfázva.

Várom válaszát.

Köszönettel: Gál Mária
Gál Mária

Hozzászólás

Kedves Mária,
Panasza sokrétű. Több határterületet érint, úgy mint urológiát, nőgyógyászatot és belgyógyászatot is.
A visszatérő vizelési panaszok miatt részletes urológiai kivizsgálás javasolt.
A visszatérő hüvelypanaszai miatt a hüvely flórájának a visszaállítása szükséges.
A visszatérő alhasi panaszai miatt, ha egyéb betegséget kizártak, netán hastükrözés is szóba jöhet a nőgyógyászati betegség kizárása végett.
Tisztelettel ,
Dr. Fábián Zoltán
Dr. Fábián Zoltán

Vissza: Online Nőgyógyászati Rendelés